IFL 15-300L-10TN
Archive
Item number:101126978
Product features
- Thermoplastic enclosure
- DC 3-wire
- Long design
- Design M30
Ordering data
Note (Delivery capacity)Not available!
Product type descriptionIFL 15-300L-10TN
Article number (order number)101126978
EAN (European Article Number)4030661050713
Material of the washerPerbunan
Gross weight150g
General data - Features
Integral system diagnostics, statusYes
Cable sleeveYes
Number of cable wires3
Mechanical data
Tightening torque of nuts, maximum4Nm
Mechanical data - Switching distances
Nominal switching distance Sn15mm
Length of cable2m
TerminationCable
Number of cable wires3
Wire cross-section0.34mm2
Material of the Cable mantlePVC
width across flats36BK
Length of sensor100mm
Ambient conditions
IP Degree of protectionIP67
Ambient temperature-25 ... +70 °C
Resistance to vibrations10 … 55 Hz, amplitude 1 mm
Electrical data
Operating voltage10 ... 30 VDC
Type of voltage rangeDC
No-load supply current I0, typical3mA
Rated operating voltage10 ... 30 VDC
Operating current200mA
Switching elementNormally open contact (NO)
Switching frequency, approx.100Hz
Electrical data - Digital Output
Voltage drop Ud, maximum1.2V
Current at Voltage drop Ud0.2A