IFL 15-333-10YPKG-M20
Archive
Item number:101172943
Ordering data
Product type descriptionIFL 15-333-10YPKG-M20
Article number (order number)101172943
EAN (European Article Number)4030661301822
Material of the housing coverLuran
Gross weight100g
TerminationScrew terminals M20 x 1.5
Cable section, maximum2 x 1.5 mm²
Mechanical data - Dimensions
Length of sensor40mm
Width of sensor40mm
Ambient conditions
IP Degree of protectionIP65
Ambient temperature-25 ... +70 °C
Resistance to vibrations10 … 55 Hz, amplitude 1 mm