IFL 15-333-10ZU-1530 1,1M
Item number:101083035
Ordering data
Product type descriptionIFL 15-333-10ZU-1530 1,1M
Article number (order number)101083035
Material of the housing coverLuran
Gross weight202g
TerminationScrew terminals M20 x 1.5
Cable section, maximum2 x 1.5 mm²
Mechanical data - Dimensions
Length of sensor40mm
Width of sensor40mm
Ambient conditions
IP Degree of protectionIP65
Ambient temperature-25 ... +70 °C
Resistance to vibrations10 … 55 Hz, amplitude 1 mm