IFL 15-333-10ZU-1530 1,1M
Item number:101083035
Product features
- Design 333
Ordering data
Product type descriptionIFL 15-333-10ZU-1530 1,1M
Article number (order number)101083035
eCl@ss number, version 12.027-27-40-01
eCl@ss number, version 11.027-27-01-01
ETIM number, version 7.0EC002714
ETIM number, version 6.0EC002714
General data
StandardsDIN VDE 0660-208EN IEC 60947-5-2
Housing construction formBlock
Housing materialPlastic
Material of the housing coverLuran
Gross weight202g
General data - Features
Integral system diagnostics, statusYes
Mechanical data - Switching distances
Note (switching distance)All switching distances in accordance EN IEC 60947-5-2
Mechanical data - Connection technique
Length of cable2m
TerminationScrew terminals M20 x 1.5
Cable section, maximum2 x 1.5 mm²
Mechanical data - Dimensions
Length of sensor40mm
Width of sensor40mm
Ambient conditions
IP Degree of protectionIP65
Ambient temperature-25 ... +70 °C
Resistance to vibrations10 … 55 Hz, amplitude 1 mm